Konec svobody slova?

čtvrtek 15. srpen 2013 20:00

zdroj: Reflex

Jiří X. Doležal, propagátor trávy a „hulení“, tuším že už asi tak přes dvacet let, je právě nyní spolu s bývalým šéfredaktorem obviněn z propagace kouření marihuany. Je to jen náhoda?

 Každého normálně uvažujícího človíčka, sledujícího alespoň trochu dění v politice v poslední době, musí přeci zákonitě napadnout, že skutečný důvod bude úplně někde jinde. Policejní stát, kde policie jedná na politickou objednávku už tedy asi není jen na spadnutí, jak snad někdo říká. Myslím, že už je to realita. Je to totiž jediný logický závěr, který si může opravdu nezávisle myslící člověk v této tzv. "kauze" utvořit. Pravda, takových už v této zemi moc není. Těm, co jim není jasné oč tu skutečně jde, se to pokusím alespoň nastínit.

JXD, známý autor v Reflexu píše a propaguje kouření a používání marihuany už drahně let; ovšem až nyní, po té co pobíhal po nádvoří Pražského hradu navlečen do speciálního oblečku s tím, že Zemana může podporovat snad jen „pohlavní úd“, je nyní obviněn s šíření toxikománie. Jistě jde jen o čirou náhodu, kdy právě až nyní je spolu s bývalým zástupcem šéfredaktora Reflexu Jaroslavem Pleslem stíhám za neoprávněné nabádání k toxikománii, tedy ke kouření trávy tím, že k jednomu vydání Reflexu byli přidány papírky a sada filtrů. Tomu může uvěřit opravdu jen nepochybující nadšenec a příznivec Miloše Zemana; tedy onen inkriminovaný orgán, či jemu podobní jedinci. Je to navíc jasný důkaz toho, že v této zemi je už konec nejen se svobodou slova, ale že z Česka se stal stát, kde kritika prezidenta či jeho politiky bude potlačena za pomocí policie.  Možná dokonce na objednávku a za jakýmkoliv smyšleným účelem. Jasný konec svobody projevu. A tedy logicky i skutečný konec demokracie. Vyvolávání strachu v době kdy je u kormidla vlády či státu Zeman či někdo jemu podobný, bohužel není ničím  neobvyklým, a ani omylem to není poprvé. Možná si někteří z vás pamatujete na výbušniny v metru?  Určitě to nemá nic společného ani s kritikou a praktikami pana Ištvána a ani s jeho následnou návštěvou u prezidenta. To by mohl spojovat jen hlupák. Říkejte si tedy co chcete, tohle už nelze omluvit a podobným snáhám, je potřeba zabránit. Měli bychom vyjít do ulic a měli bychom dát zcela jasně najevo, že tohle, si už nenecháme líbit! Bohužel, nejen stav společnosti, stav vědomí a hrdosti lidí, ale i rozložení politických sil, svědčí o tom, že se u nás zase nic nestane. Necháme si klidně věšet bulíky na nos, necháme si vymývat hlavu, necháme se vodit jako vůl s kroužkem v nose; hlavně když nám někdo alespoň slíbí kus žvance. Zlomil jsem tedy pomyslnou hůl nad tímto národem stejně jako pisatel, který mi poslal vzkaz, že se nemám rozčilovat, že to nemá smysl. Já se s tím ovšem smířit jen tak, opravdu nehodlám.

Pojďme tedy něco vymyslet, pojďme s tím něco dělat! Pokud totiž nic neuděláme, pokud budeme jen čekat jak to dopadne, pokud nepodpoříme jeden druhého navzájem, je s touto zemí a svobodou v ní, brzy úplný konec.  Pojďme například udělat a zorganizovat setkání lidí na nádvoří Pražského hradu, kteří mají na současnou vládu a situaci podobné názory; tedy negativní ve smyslu právě potlačování svobod a demokratických principů. Pojďme se zase přestat starat pouze sami o sebe. Pojďme se zastat skutečně nezávislých a mnohdy nepohodlných novinářů, jakkoliv pro někoho možná kontroverzních. Protože necháme-li to dnes jen tak, pak až si jednou přijdou pro nás, už se nás nikdo nezastane. A ta doba nemusí být až tak vzdálená, je spíše dávno realitou, což nedokazuje pouze tento případ, ale v nadávné době i případ pana M.C. Putny. Necháme si to líbit? Opravdu je nám všem, už všechno jedno?

Karel Ábelovský

Karel Ábelovský

Karel Ábelovský

Společenské jevy, politika.

Jsem kdo jsem.

REPUTACE AUTORA:
7,04

Tipy autora